Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Lesegruppe Literatura

Další setkání proběhne 18.6. a budeme se bavit o knize Emila Hakla: Pravidla směšného chování.

Honzovi je padesát a je trochu praštěný. Nechá se od dvou mladších přátel přemluvit k paraglidingu a jak se tak bezmocně vznáší nad krajinou, ohlíží se za svým životem, v němž to moc daleko nedotáhl.

Otec mu umírá na rakovinu a Honza mu chce splnit poslední přání, vydá se proto se svými dvěma společníky k moři, kde chce popel svého otce rozprášit. Cesta se jim trochu vymkne z ruky, ale všichni nakonec dospějí k cíli: ne mladší, ale zato vyzrálejší a proměnění.

Pokud rádi čtete a máte chuť následně sdílet své dojmy s ostatními, pak jste správně v našem čtenářském klubu Lesegruppe Literatura, kde živě diskutujeme o literatuře i o životě. Čteme německé překlady českých autorů a autorek nebo jiná mezinárodní díla, která mají vztah k Česku. Připojit se k nám můžete kdykoli, přehled následujících setkání s jejich tématy naleznete níže.

Rádi bychom Vás také poprosili, abyste se na každé setkání předem přihlásili na e-mailové adrese ccberlin@czech.cz. A ještě jedna poznámka: naše diskuse probíhají v německém jazyce.

Termíny a knihy

Út, 18. 6., 18:00
Emil Hakl: Pravidla směšného chování

Honzovi je 50 let a je trochu bláznivý. Dva mladší kamarádi ho přemluví ke skoku padákem, a když se celkem bezmocně vznáší nad krajinou, proběhne mu před očima celý jeho život.

Út, 10. 9., 18:00
Mariusz Szczygiel: Gottland

Polský žurnalista Mariusz Szczygiel se vydá se svou reportáží z Česka na napínavou objevnou cestu a čtenáře seznamuje s pohnutými lidskými osudy, např. sochaře Otakara Ševce, který v 50. letech navrhl v Praze pomník Stalinovi.

Út, 15. 10., 18:00
Josef Haslinger: Jáchymov

Ve starém lázeňském hotelu Jáchymov vypráví tanečnice životní příběh svého otce, který působil jako brankář československého hokejového národního týmu. Ve 30. letech se stal hvězdou a v 50. letech byl deportován do pracovního tábora v Jáchymově.

Út, 12. 11., 18:00
O četbě na tento den rozhodne skupina společně v červnu. Návrhy jsou v seznamu četby, který si můžete stáhnout ve formátu pdf.

Út, 10. 12., 18:00
O četbě na tento den rozhodne skupina společně v červnu. Návrhy jsou v seznamu četby, který si můžete stáhnout ve formátu pdf.