Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Czech on Tour

České filmy na turné po Německu: Do května mohou milovníci českého kina vidět ve více než 15ti kinech vybrané české filmy s německými titulky.

V rámci Czech on Tour se představí jak hrané tak i dokumentární filmy, stejně jako filmy, které si u německého publika získaly oblibu na německých festivalech (např. Grandhotel, Ivana a Václav, Občan Havel, Příliš mladá noc, Nesvatbov). Kromě toho nabídne Czech on Tour také snímky, které se v Německu představí úplně poprvé, jako Občanský průkaz, černo-bílý film ...A bude hůř, minimalistický film Osmdesát dopisů, ale i historický film Lidice. Mezi vybranými snímky jsou vedle děl zkušených režisérů jako Petr Nikolaev, Helena Třeštíková, David Ondříček v vidění také debuty začínajících tvůrců Olma Omerzu a Václav Kadrnky.

Czech on Tour pořádá Czech Film Center spolu se spolkovým sdružením pro komunální filmovou práci (Bundesverband kommunale Filmarbeit), za podpory partnerů: Budweiser Budvar, Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie, České centrum Berlín a České centrum Mnichov.

Další informace zde