Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Český element

Akcí Český Element začínáme po letním stěhování do nových prostor a stavebních úpravách konečně s naším kulturním programem. Český Element je podporován společností Staropramen a má dvě části: výstavu současného výtvarného umění z Prahy a Berlína a koncert. V našich nových prostorách se představí tři kapely, jejichž hudba originálním způsobem propojuje prvky kultury nejen české a německé, ale také neexistujících národů. Vyplatí se přijít!

Nauzea Orchestra – nejlépe se hodí do undergroundového klubu, kde indie, elektro a rock nejsou jen trendem, ale přímo životním postojem. Působivá a teatrální vystoupení  kapely Nauzea bývají kromě angličtiny také v němčině – s hezky zcizujícím akcentem – a efektně kombinují zvuk elektrických kytar s elektronickými prvky.

Tsunder – trio překračující žánry, jež od roku 2009 v Německu pravidelně vystupuje. Překvapivá a živá směsice basů, elektrické kytary, trumpety a exaltovaného zpěvu české frontmanky Lilly. Punk, rock, psychedelic, indie? Tsunder spojuje velmi rozdílné směry a není jednoduché je zařadit…

DVA – pohrávají si s cirkusem, beatboxem, tangem, popsongy a vším možným. Prostřednictvím kytar, zpěvů, klarinetu, megafonů, hraček a loop-efektů vytvářejí písně ve vymyšleném jazyce, vytvářejí celý nový svět – není divu, že si už udělali jméno i jako autoři hudby pro film a videohry – DVA.

Výstava P L A Y_N A T U R E_W O R K_F U T U R E

Vstup zdarma

Pozvánka: