Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Naši lektoři

Naši lektoři jsou kvalifikovaní a zkušení rodilí mluvčí s univerzitním vzděláním, všichni mají také dlouholeté zkušenosti s výukou.

Hana Adam
Na výuce češtiny mě osobně baví úplně všechno, je to moje celoživotní identifikace. Velice ráda pozoruji, jak lidé, kteří na začatku neuměli ani slovo, se postupně s jazykem ( i kulturou a reáliemi) seznamují až se dostanou tak daleko, že se dokážou o určitých tématech i česky pohádat.

 

Markéta Holubová
Jednou mi jedna studentka řekla, že když se učí česky, musí si u každého slovíčka zapamatovat jeho 7 variant, protože čeština má tolik pádů. Češtinu ohodnotila jako velmi těžký jazyk, ale přesto ji miluje. Ráda jezdí do Čech a seznamuje se s českou kulturou a českými lidmi. A mě osobně těší, že mohu být se svými studenty při tomto poznávání a učit je česky. Je to pro mě velká motivace.

 

Lenka Kropáčová 
Učím češtinu, protože mě baví práce s tak krásným jazykem, a největší radost mám, když vidím pokroky žáků i přes nekonečný boj s těžkou gramatikou. 

 

 

 

 

Jitka Nemecek 
Mojí motivací jsou ti lidé, kteří se dobrovolně „trápí“ s češtinou, která js velmi těžká a která na cestách nepomůže tolik jako třeba němčina, angličtina nebo španělština. Pro Němce jsou těžké hlavně koncovky u podstatných jmen a důležitá je i výslovnost – protože když student umí velmi dobře gramatiku, ale špatě vyslovuje, tak má samozřejmě problémy s komunikací.

 

Jana Rysková

 

 

 

 

Aneta Schlingplässerová
Mám ráda český jazyk a je tedy pro mě radostí, že ho mohu zprostředkovat dál. Na výuce češtiny mě nejvíce baví, když studenti mají radost z toho, že se začínají „zabydlovat“ v jazyce.

 

 

Martin Slanec
Prezentace mateřského jazyka je vždy jedním z nejkrásnějších okamžiků mého života, v němž se snoubí pohodová atmosféra vládnoucí v kurzech a odměnou je feedback kurzistů. A co je na češtině pro tvoje studenty nejtěžší?

Těžkým zdá se jazyk český býti,
suverénně "Ř" v něm svítí!
Pády, "se a si" a předložky padají nám pod nožky !

 

Barbora Wilhelmová
Na výuce češtiny mě baví prezentovaní mateřského jazyka hravou a komunikativní formou a spolu se studenty překonávat počáteční problémy s výslovností a později s pády.