Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Jazykové kurzy | Přehled

Program

16.11.2020 19:00

Online | DokuMontag: The Vasulka Effect/Efekt Vašulka

IS/CZ 2019, 85 min., původní znění / anglické titulky, režie: Hrafnhildur Gunnarsdóttir

Bohuslav, přezdívaný Woody, a Steina Vašulka byli průkopníky videoartu, kteří ovlivnili tento umělecký obor až do digitální doby. Woody, brněnský rodák, studoval na konci padesátých let na pražské FAMU, když poznal Islanďanku Steinu, studentku hry na housle. Brzy byli nerozlučnou dvojicí, soukromě i profesně. Uprostřed 60. let byl Woody vyhoštěn z Československa. Po krátké mezizastávce na Islandu spolu emigrovali do samého centra tehdejšího uměleckého světa - New Yorku. Vašulkovi se seznámili s videoartovou scénou kolem Nam June Paik, brzy si však vytvořili svou vlastní estetiku, pohybující se na hranici možností tehdejší elektronické audiovizuální tvorby. V roce 1971 založili The Kitchen, jeden z nejvýznamnějších výstavních a performativních prostor New Yorku s mezinárodním přesahem. Od roku 1980 žili zadlužení a téměř zapomenutí Vašulkovi v poušti Nového Mexika, úplnému zapomnění se jim ale podařilo zabránit uchováním svých prací, které se potýkaly s problémem zastarávání použitých nosičů.

V rozhovoru s Woodym, který zemřel v roce 2019, a s pomocí četných archivních materiálů, vypráví Steina ve filmovém portrétu režisérky Hrafnhildur Gunnarsdóttirs vlastní příběh - příběh neobyčejného partnerství a videoartu.

Následuje rozhovor s režisérkou Hrafnhildur Gunnarsdóttir (v angličtině)

Společná akce s festivalem Soundwatch Berlin Music Film Festival

Vstup zdarma, vzhledem k pandemii koronaviru je kapacita akce omezena a je nutné se na ni předem registrovat zde: https://vasulka-effect.eventbrite.de. Vstup po začátku akce nebude umožněn. Při návštěvě Českého centra prosím dbejte na naše aktuální hygienická opatření.

 

Místo konání:
ONLINE
Datum:

16.11.2020 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Novinka: Jazykové kurzy češtiny online

České centrum Berlín nabízí nové online kurzy: skupinovou a individuální výuku pro zájemce z celého Německa. Začínáme 18.05.2020.  

Online kurzy pro začátečníky:
Z1 pondělí 15-16 hod.
Z2 úterý 17:30-18:30 hod.

Výuka probíhá na platformě ZOOM ve skupině max. 5 účastníků.

Přihlášky posílejte na adresu: sprachkurse@czech.cz

Připojte kontakt: jméno, e-mail, telefon, adresa

 


 

Chcete-li se učit česky, pak jste u nás na správném místě. V Českém centru v Berlíně najdete velký výběr kurzů češtiny úrovní A1 až C1.
Výuka se koná v učebnách v Českém centru Berlín – Mitte. Naši lektoři jsou kvalifikovaní a zkušení rodilí mluvčí s univerzitním vzděláním, všichni mají také dlouholeté zkušenosti s výukou. Pro potřeby kurzů se používají aktuální učebnice Čeština Expres 1 – 3, Česky krok za krokem 2, Čeština pro cizince B2 a doplňující výukové materiály.
Nezáleží na tom, kolik toho už česky umíte říct, v naší nabídce jazykových kurzů jistě naleznete vhodný kurs.

STANDARDNÍ KURZY
Výuka ve dvou semestrech po dobu 18 týdnů (září – leden,  únor – červen), 2 vyučovací hodiny týdně odpoledne nebo večer. Výuka v malých skupinkách od 4 do 10 účastníků. Před začátkem semestru se můžete bezplatně zúčastnit rozřazovacího testu i zkušební výukové hodiny.

SPECIÁLNÍ KURZY
Různorodá nabídka tematicky orientované výuky, intenzivní kurzy, letní kurzy, konverzační kurzy, kurzy online, přípravné kurzy pro certifikovanou zkoušku z češtiny CCE atd.

INDIVIDUÁLNÍ KURZY
Výuka pro jednotlivce nebo malé skupiny, která se zcela orientuje podle individuálních znalostí a přání účastníka kurzu.

CERTIFIKOVANÁ ZKOUŠKA Z ČEŠTINY CCE
České centrum Berlín nabízí v únoru a v červnu možnost získání certifikátu CCE českého jazyka. Oficiální zkouška je organizována ve spolupráci s Ústavem jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze (UJOP UK). Pro přípravu na zkoušku je Speciální kurz.

Pokud si nejste jisti, která nabídka je pro Vás ta pravá, rádi Vám poradíme telefonicky nebo v naší kanceláři během konzultačních hodin.

KONTAKT
Kancelář jazykových kurzů
E: sprachkurse@czech.cz
T: + 49 303 1011-340
Konzultace jsou možné po předběžné domluvě e-mailem nebo telefonicky.

NABÍDKY PARTNERŮ

 

 


Naši partneři